5a.krestanka.cz

Školní výlet 2019


Dne 4.6.2019 jsme jeli společně s dalšími třídami na výlet do westernového městečka " Šiklův mlýn". Cestovali jsme tentokrát autobusem. I když byla cesta delší, cestování bylo příjemné.
Po příjezdu na místo, jsme na informacích odbrželi kartičku a po cestě do městečka jsme hledali otázky a odpovědi jsme zapisovali do kartičky. Když jsme přišli na náměstíčko, kartičku jsme odevzdali a ta byla zařazena do slosování. Výsledky jsme se dozvěděli po divadelním představení. Žáci II. stupně si odvezli výhru z této soutěže.
Jako první jsme navštívili indiánskou vesničku. Zde nás přivítal indián se svou ženou a povykládal nám o životě a seznámil nás s tradicemi indiánů. Prohlédli jsme si oděv, obuv i předměty denní potřeby. Na závěr jsme měli připravené otázky, na které nám odpověděl.
Poté jsme šli zpět na náměstíčko, kde jsme podle vlastních zájmů navštívili atrakce - rýžování zlata a drahokamů; lukostřelbu; jízdu na koníkovi aj.
V poledne jsme si zašli do místní restaurace na oběd a před divadelním představením jsme ještě půl hodinky strávili na již zmíněných atrakcích.
Děti měly možnost se zúčastnit soutěží, ale i krátkého divadelního představení, které bylo zaměřeno k tématu indiánů na lovu. Poté následovalo vlastní divadelní představení zdejších provozovatelů.
Před 15hod. jsme se vydali zpět k autobusu. Po celý den nás provázelo sluníčko, velké vedro. Výlet se nám moc líbil a určitě na něj budeme rádi vzpomínat.

 
Copyright © 2021 5a.krestanka.cz | realizace 3nicom websolutions s.r.o.